‘डि–सिने’अवार्डको लागि उत्कृष्ट ५ मनोनयन सार्वजनिक: कुन नायकको हातमा पर्ला त अवार्ड

मनोरञ्जन बैशाख २७ २०७५ ekhabarnepal
Nayak 489562135800

 

काठमकाडौं । ‘डि–सिने’ अवार्डको दशौंं संस्करणको उत्कृष्ट ५ मनोनयन सार्वजनिक भएको छ । सार्वजनिक मनोनयामा चलचित्र ‘कृ’ र ‘मंगलम’ सर्वाधिक १३ विधामा मनोनयनमा परेका छन् । मनोनयनमा उत्कृष्ट नायकका लागि ‘कृ’ बाट अनमोल केसी, ‘लिलिबिली’ बाट प्रदीप खड्का, ‘मंगलम’ बाट पुष्प खड्का, ‘रातोघर’ बाट विल्सन विक्रम राई र ‘संरक्षण’ बाट सौगात मल्ल मनोनयनमा परेका छन् । 

उत्कृष्ट नायिकका लागि ‘पंचायत’ बाट नीता ढुंगाना ढुङ्गाना, ‘ब्लाइन्ड रक्स’ बाट वेनिशा हमाल, ‘ए मेरो हजुर २’ बाट साम्राज्ञी राज्यलक्ष्मी शाह, ‘मंगलम’ बाट शिल्पा पोखरेल र ‘कान्छी’ बाट श्वेता खड्का उत्कृष्ट नायिकाको मनोनयनमा परेका छन् । 
सार्वजनिक मनोनयनमा उत्कृष्ट निर्देशकमा ‘लिलिबिली’ बाट मिलन चाम्स, ‘छक्का पञ्जा–२’ बाट दिपाश्री निरौला, ‘ऐश्वर्य’ बाट दिवाकर भट्टराई, ‘मंगलम’ बाट नवल नेपाल र ‘कृ’ बाट सुरेन्द्र पौडेल परेका छन् । अवार्डमा २९ विधा राखिएको छ । अवार्ड ०७५ आगामी जेठ १० गते वितरण गरिने छ । 


उत्कृष्ट ५ मनोनयन 
 १. उत्कृष्ट एनिमेशन
अक्की शर्मा – पिजडा व्याक अगेन
अच्यूत लामिछाने – राधे
अनुपम शाह – कान्छी
ग्लेज इन्टरटेन्टमेन्ट – कृ
सत्यम रानारअक्की शर्मा – बटरफ्लाई
 
२. उत्कृष्ट पाश्र्वसंगीत
एलिश कार्की – मंगलम्
एलिश कार्की – लिलीबिली
रोहित शाक्य – घामपानी
शैलेश श्रेष्ठ÷रोहित शाक्य – कृ
शैलेश श्रेष्ठ – दुई रुपैया
 
३. उत्कृष्ट ध्वनिमिश्रण
उत्तम न्यौपाने – ऐश्वर्य
उत्तम न्यौपाने – कृ
मुकेश शाह – मंगलम
मुकेश शाह – लिलीबिली
सुनयमान श्रेष्ठ – संरक्षण
 
४. उत्कृष्ट गीतकार
अर्जुन पोखरेल – ऐश्वर्य – तिमी रोएको पल
डा.कृष्णहरी बराल – ए मेरो हजुर २– कसम हो कसम
धिरेन्द्र प्रेमर्षि – संरक्षण – संझनाको सारङ्गी
महेश पौड्याल – भुईँमान्छे– आफ्नै परेली पर्दा भो
सुदर्शन थापा – म यस्तो गीत गाउँछु– भन्छु आज
 
५. उत्कृष्ट गायिका
अञ्जु पन्त – ऐश्वर्य – तिमी रोएको पल
अञ्जु पन्त – म यस्तो गीत गाउँछु – भन्छु आज
मिना निरौला – शत्रुगते – रुपै मोहनी
मेलीना राई – दुई रुपैया – कुटुमा कुटु
विन्दु परियार – मंगलम – पर्ख पर्ख
 
६. उत्कृष्ट गायक
कृष्ण काफ्ले – मंगलम – पर्ख पर्ख
राजनराज सिवाकोटी – कान्छी – चरी चट्ट परी
सुगम पोखरेल – म यस्तो गीत गाउँछु– भन्छु आज
सुगम पोखरेल – ऐश्वर्य – तिमी रोएको पल
शिव परियार – भुइमान्छे – आफ्नै परेली पर्दा भो
 
७. उत्कृष्ट संगीतकार
अर्जुन पोखरेल – ऐश्वर्य – तिमी सँग
अर्जुन पोखरेल – म यस्तो गीत गाउँछु – भन्छु आज
दिपक शर्मा – मंगलम – पर्ख पर्ख मायालु
राजनराज सिवाकोटी – दुई रुपैयाँ – कुटुमा कुटु
राजनराज सिवाकोटी – कान्छी – चरी चट्ट परी
 
८. उत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
कविराज गहतराज – दुई रुपैयाँ – कुटुमा कुटु
कविराज गहतराज – छक्का पञ्जा-२ – झ्याम्म झ्याम्म
कविराज गहतराज – म यस्तो गीत गाउँछु– भन्छु आज
बसन्त श्रेष्ठ – कान्छी – चरी चट्ट परी
रेनेशा राई – कृ – यति यति पानी
 
९. उत्कृष्ट द्वन्द्व निर्देशक
चन्द्र पन्त – कृ
हिमाल केसी – पिजडा ब्याक अगेन
हिमाल केसी – रुद्र
हिमाल केसी – संरक्षण
रोशन श्रेष्ठ – रातो घर
 
१०. उत्कृष्ट बाल कलाकार
अनुभव रेग्मी – ए मेरो हजुर-२
कुशाग्र भट्टराई – पिजडा ब्याक अगेन
प्रनिशा खड्का – तान्द्रो
प्रिन्स रिजाल – डा.खाते
विनोद मगराती – आधा लभ
 
११. उत्कृष्ट हास्य कलाकार
केदार घिमिरे – छक्कापञ्जा-२
रविन्द्र झा – दुई रुपैयाँ
राजाराम पौडेल – हुर्रे
राजाराम पौडेल – म यस्तो गीत गाउँछु
विजय बराल – हुर्रे
 
१२. उत्कृष्ट खलपात्र
अनुपविक्रम शाही – कृ
प्रशान्त ताम्राकार – ऐश्वर्य
रमेश रञ्जन झा – संरक्षण
राजन इशान – दुइ रुपैया
सरोज खनाल – पंचायत
 
१३. उत्कृष्ट कथा
अर्पण थापा – आधा लभ
गोविन्द फुयाँल – मंगलम
नवराज बुढाथोकी – भूईँमान्छे
प्रकाश आङ्देङवे – देश खोज्दै जाँदा
शिवम् अधिकारी – पंचायत
 
१४. उत्कृष्ट पटकथा
आशिष रेग्मी – कृ
गोविन्द फुयाँल / नवल नेपाल – मंगलम्
प्रदिप भारद्धाज – लिलिबिली
दिपकराज गिरी – छक्का पञ्जा-२
रमेश रञ्जनरपुर्णेन्द्र झा – संरक्षण
 
१५. उत्कृष्ट संवाद
प्रदिप भारद्धाज – लिलिबिली
दिपक/केदार/जीतु/अभिमन्यू – छक्का पञ्जा-२
दिपेन्द्र लामा – घामपानी
दिवाकर भट्टराई – ऐश्वर्य
रमेश रञ्जन झारपुर्णेन्दु झा – संरक्षण
 
१६. उत्कृष्ट नव–नायिका
अदिती बुढाथोकी – कृ
जसिता गुरुङ – लिलीबिली
दिपीका प्रसाई – ऐश्वर्य
रोजीशा शाही ठकुरी – आधा लभ
सारा सेर्पाइली – रुद्र
 
१७. उत्कृष्ट नव–नायक
विश्व शर्मा – रुद्र
सन्नी सिहं – डायरी
सलिनमान बनिया – ए मेरो हजुर-२
स्वरुपपुरुष ढकाल – छक्का पञ्जा-२
सुरज पाण्डे – लभ लभ लभ
 
१८. उत्कृष्ट नव–निर्देशक
असीम शाह – दुई रुपैया
झरना थापा – ए मेरो हजुर-२
दिपेन्द्र लामा – घामपानी
पुर्णेन्दु झा – संरक्षण
शिशिर राणा – तिमीसँग
 
१९. उत्कृष्ट चरित्र–अभिनेत्री
मिथीला शर्मा – आधा लभ
गौरी मल्ल – ब्लाइन्ड रक्स
मिथीला शर्मा – मंगलम
रुपा राना – पंचायत
हिउँवाला गौतम – राधे
 
२०. उत्कृष्ट चरित्र अभिनेता
जयनन्द लामा – कान्छी
प्रकाश घिमिरे – घामपानी
पुस्कर गुरुङ – घामपानी
हरिवंश आचार्य – शत्रु गते
शिशिर राणा – तिमीसँग
 
२१. उत्कृष्ट सह-अभिनेत्री
अनु शाह – कान्छी
अशिश्मा नकर्मी – संरक्षण
बर्षा राउत – छक्का पञ्जा-२
माला लिम्बु – पर्व
मेनुका प्रधान – हिटलर
 
२२. उत्कृष्ट सह-अभिनेता
जितु नेपाल – छक्का पञ्जा-२
बुद्धी तामाङ – दुइ रुपैयाँ
सलोन बस्नेत – ए मेरो हजुर-२
संयम पुरी – रातो घर
रेमनदाश श्रेष्ठ – आधा लभ
 
२३. उत्कृष्ट छायाँकार
पुरुषोत्तम प्रधान – कृ
पुरुषोत्तम प्रधान – संरक्षण
राजेश श्रेष्ठ/सुदिप बराल – ऐश्वर्य
संजय लामा – ए मेरो हजुर – २
सुदिप बराल – लिलिबिली
 
२४. उत्कृष्ट सम्पादक
अर्जुन जिसी – लिलिबिली
विपीन मल्ल – छक्का पञ्जा –२
मित्रदेव गुरुङ – मंगलम
सुरेन्द्र पौडेल – कृ
सुरेन्द्र पौडेल – संरक्षण
 
२५. उत्कृष्ट अभिनेत्री
नीता ढुङ्गाना – पंचायत
बेनिषा हमाल – ब्लाइन्ड रक्स
साम्राज्ञी राज्यलक्ष्मी शाह – ए मेरो हजुर-२
शिल्पा पोखरेल – मंगलम
स्वेता खड्का – कान्छी
 
२६. उत्कृष्ट अभिनेता
अनमोल केसी – कृ
पुष्पल खड्का – मंगलम्
प्रदिप खड्का – लिलिबिली
विल्सनबिक्रम राई – रातोघर
सौगात मल्ल – संरक्षण
 
२७.  उत्कृष्ट पपुलर चलचित्र
ए मेरो हजुर २ – झरना थापा / सुहाना इन्टरटेन्टमेन्ट
कान्छी – आकाश अधिकारी / काया फिल्म्स
छक्का पञ्जा २ –दिपाश्री निरौला / आमा सरस्वती मुभिज
दुइ रुपैया – अशिम शाह / ब्ल्याक हर्ष पिक्चर्स
शत्रु गते – प्रदीप भट्टराई / महसंचार
 
२८. उत्कृष्ट निर्देशक
मिलन चाम्स – लिलिबिली
दिपाश्री निरौला – छक्का पञ्जा-२
दिवाकर भट्टराई – ऐश्वर्य
नवल नेपाल – मंगलम
सुरेन्द्र पौडेल – कृ
 
२९. उत्कृष्ट चलचित्र
ऐश्वर्य – वैष्णो देवी फिल्म्स
कृ – सुवास इन्टरटेन्टमेन्ट / सुपर काजल फिल्म्स प्रा.लि.
छक्का पञ्जा-२ – आमासरस्वती मुभिज्
मंगलम – छविराज प्रोडकशन
लिलिबिली – चाम्स् इन्टरटेन्टमेन्ट काफिया फिल्म्स

प्राप्त प्रतिकृयाहरू

To Top